Renault i bezpieczeństwo

ZAPOBIEGAĆ

Renault pomaga kierowcom w uprzedzaniu zagrożeń i określaniu zespołu czynników pozwalających na zmniejszenie prawdopodobieństwa zaistnienia wypadku. Renault oddaje do dyspozycji kierowców urządzenia pozwalające na podniesienia własnej odpowiedzialności…

Czytaj więcej >

KORYGOWAĆ

Zachowanie samochodu w czasie jazdy i podczas hamowania stanowi podstawę bezpieczeństwa czynnego i decyduje bezpośrednio o możliwości uniknięcia wypadku. Zdarzają się jednak sytuacje, w których wykorzystanie nowoczesnych technologii staje się niezbędne…

Czytaj więcej >

OCHRANIAĆ

Trzecia generacja systemu zabezpieczeń Renault, wprowadzona na rynek w 2001 roku, zapewnia optymalny poziom bezpieczeństwa osobom siedzącym z przodu pojazdu, uwzględniając dwa podstawowe parametry: siłę zderzenia i wzrost człowieka…

Czytaj więcej >

EDUKOWAĆ

Renault zainicjowało na świecie program „Securite et mobilite pour tous” – międzynarodowy program edukacyjny. Jest to największe w Europie przedsięwzięcie edukacyjne w dziedzinie bezpieczeństwa ruchu drogowego, przygotowane dla dzieci w wieku od 7 do 11 lat..

Czytaj więcej >

DEKADA

Od ponad 50 lat Renault stara się stale polepszać bezpieczeństwo drogowe we wszystkich krajach, w których posiada oddziały. Renault pragnie wesprzeć swoją wiedzą Dekadę działań na rzecz Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego 2011–2020…

Czytaj więcej >

Koncern Renault przykłada wyjątkową uwagę do zapewnienia bezpieczeństwa zarówno kierowcom, jak i pasażerom. Dzięki temu aż dwanaście modeli Renault otrzymało maksymalną ocenę w testach bezpieczeństwa niezależnej europejskiej organizacji Euro NCAP. Po pięć gwiazdek mają Laguna II, Vel Satis, Megane II, Espace IV, Scenic II, Modus, Megane II Coupe Cabriolet, Clio III, Nowa Laguna, Koleos, Nowy Megane, Grand Scenic. Prace koncernu Renault w dziedzinie bezpieczeństwa koncentrują się na czterech strategicznych kierunkach: zapobieganiu, korygowaniu, ochronie i edukacji.