Szkolenie bezpiecznej jazdy Etap 2

Drugi etap szkolenia z bezpiecznej jazdy trwa 7 godzin, w tym 5 godzin poświęcone jest na zajęcia praktyczne w Ośrodku Doskonalenia Techniki Jazdy. Do udziału w tym szkoleniu zachęcamy kierowców, którzy zaliczyli etap pierwszy. Kurs ten pomoże podnieść umiejętności prowadzenia pojazdu na jeszcze wyższy poziom. W etapie tym przypomnimy zagadnienia omawiane i ćwiczone podczas wcześniejszych zajęć, z wyeksponowaniem pozycji za kierownicą, ergonomii, pokażemy też sposoby rozpoznawania i unikania zagrożeń na drodze oraz zwiększenia bezpieczeństwa jazdy. W trakcie szkolenia pomożemy zrozumieć zjawisko utraty przyczepności.

Zajęcia praktyczne obejmują między innymi:

– symulację poślizgu na płytach, rozpoznawanie poślizgu podsterownego i nadsterownego,
– nagłą zmianę pasa ruchu na nawierzchni o zmiennej przyczepności i uniknięcia przeszkody,
– hamowanie awaryjne na nawierzchni o zmiennej przyczepności i zakręcie wraz z ominięciem przeszkody,
– optymalizację toru jazdy – podążanie za instruktorem,
– doskonalenie właściwej jazdy szosowej.

Szczegóły szkolenia:

Szkolenie jest prowadzone na samochodach Szkoły Bezpiecznej Jazdy Renault w systemie: 1 samochód, 1 instruktor, 3 uczestników (schemat może ulec zmianie według potrzeb klienta).
Czas trwania: 7 godzin
Zakres szkolenia teoretycznego: 25%
Zakres szkolenia praktycznego: 75%
W trakcie zajęć zapewniamy lunch oraz ciepłe i zimne napoje.
Szkolenie kończy się uzyskaniem certyfikatu oraz zaświadczenia.

W przypadku zainteresowania szkoleniami prosimy o kontakt.