Jakie są korzyści z uczestnictwa w szkoleniu?

Szkolenie ma za zadanie zweryfikować błędne nawyki kierujących, a także ukazać granice których bezpieczne przekroczenie jest możliwe jedynie w warunkach Ośrodka Doskonalenia Techniki Jazdy. Uczestnicy kursów w Szkole Bezpiecznej Jazdy Renault podnoszą umiejętności radzenia sobie z trudnymi sytuacjami na drodze. Poznają właściwą technikę kierowania oraz prawidłowe wykorzystywanie systemów bezpieczeństwa. Dzięki szkoleniom kierowcy uczą się jak unikać ryzyka drogowego.

Czy szkolenia dla klientów flotowych są dostosowywane do ich potrzeb?

Szkoła Bezpiecznej Jazdy Renault oferuje klientom korporacyjnym program szkolenia w zakresie unikania ryzyka drogowego w swojej ofercie posiada szkolenie z jazdy ekonomicznej oraz z jazdy defensywnej. Na życzenie klienta przygotowujemy także kursy „szyte na miarę”.

Jakie są korzyści z odbycia szkolenia dla firm?

Kursy techniki jazdy w Szkole Bezpiecznej Jazdy Renault znacząco podnoszą poziom umiejętności panowania nad pojazdem, co przenosi się bezpośrednio na bezpieczeństwo kierowcy, pasażerów oraz innych uczestników ruchu drogowego.
Lepszy kierowca oznacza mniejsze ryzyko kolizji, a co za tym idzie – zmniejszenie kosztów wynikających ze strat materialnych i niematerialnych będących rezultatem każdego wypadku samochodowego. Kierowcy, którzy zostaną przez nas przeszkoleni, będą w mniejszym stopniu narażeni na ryzyko kolizji drogowej, będą poruszać się po drogach pewniej i bezpieczniej. Jednym zdaniem – szkoląc pracowników, pomożemy firmie w obniżeniu kosztów związanych z eksploatacją samochodów.

Czy trzeba mieć własny samochód, aby wziąć udział w kursie?

Szkoła Bezpiecznej Jazdy Renault zapewnia uczestnikom kursu własne samochody. Są to modele Renault Megane, wyposażone w najnowsze systemy bezpieczeństwa czynnego. Nie trzeba mieć własnego samochodu, aby wziąć udział w szkoleniu. Szkoła Bezpiecznej Jazdy Renault stara się jednak wychodzić naprzeciw oczekiwaniom klientów i na ich życzenie organizuje kursy z wykorzystaniem samochodów uczestników.

Czy warunkiem udziału w kursie jest posiadanie samochodu Renault?

Szkoła Bezpiecznej Jazdy Renault powstała po to, aby wszyscy kierowcy mieli możliwość podnoszenia swoich umiejętności prowadzenia samochodu. Nie trzeba być właścicielem auta marki Renault, aby wziąć udział w kursie doskonalenia techniki jazdy.

Czy każdy może wziąć udział w kursie?

Oferta Szkoły Bezpiecznej Jazdy Renault jest skierowana do wszystkich osób, które posiadają prawo jazdy. W kursie doskonalenia techniki jazdy może wziąć udział każdy bez względu na wiek czy doświadczenie za kierownicą. Szkoła jest otwarta zarówno na młodych, początkujących kierowców, jak i na tych, którzy mają na swoim koncie wiele przejechanych kilometrów.
W szkole wszyscy mogą się nauczyć, jak unikać sytuacji niebezpiecznych i jak reagować, kiedy takie sytuacje się wydarzą.

Dlaczego szkolenia dla firm i klientów indywidualnych są stopniowane?

Szkoła Bezpiecznej Jazdy Renault wprowadziła stopniowane szkolenia z myślą o zapewnieniu jak najwyższego poziomu kursów i jak najwyższej satysfakcji klientów. Dzięki stopniowaniu każda osoba biorąca udział w szkoleniu otrzymuje precyzyjne informacje na temat swoich umiejętności i dowiaduje się, jakie umiejętności powinna rozwijać, a jakie posiadła już w wystarczającym zakresie. Stopniowanie daje także możliwość utrwalania zdobytych umiejętności i pozwala na wykształcenie automatycznych reakcji w określonych sytuacjach drogowych.

Czy klienci flotowi mogą odbywać szkolenia we własnych samochodach?

Szkolenia mogą być prowadzone w samochodach wchodzących w skład danej floty.

Czy można zapisać się na drugi poziom kursu nie biorąc udziału w pierwszym?

Szkoła Bezpiecznej Jazdy Renault sugeruje udział we wszystkich poziomach szkolenia, ale nie ma takiego ograniczenia. Klienci mogą zamówić realizację wyłącznie wyższego poziomu szkolenia, bez konieczności brania udziału w kursie na niższym poziomie.

Czy szkolenia Szkoły Bezpiecznej Jazdy Renault odbywają się tylko w Modlinie?

Szkoła Bezpiecznej Jazdy Renault prowadzi kursy doskonalenia techniki jazdy przede wszystkim w Ośrodku Doskonalenia Techniki Jazdy na Torze Modlin, 36 km od centrum Warszawy, w bliskim sąsiedztwie lotniska w Modlinie. Jednak na życzenie klienta organizujemy szkolenia w dowolnym miejscu Polski, pod warunkiem dostępności odpowiedniej infrastruktury szkoleniowej (nawadniane płyty poślizgowe i kręgi poślizgowe o odpowiednich rozmiarach i jakości nawierzchni).

Jakie korzyści przynosi przeszkolenie kierowców w dziedzinie ecodrivingu?

Podczas kursów jazdy ekonomicznej kursanci uzyskują wiedzę i umiejętności pozwalające na obniżenie zużycia paliwa o około 10-40%. Jednak według naszych doświadczeń realne do osiągnięcia oszczędności w warunkach codziennego funkcjonowania typowej floty to około 10-20%. Do tego należy doliczyć ok. 10% redukcję szkodowości i związane z tym oszczędności w dziedzinie napraw powypadkowych oraz składek ubezpieczeniowych. Absolwenci kursów ekojazdy zwykle bowiem jeżdżą nie tylko bardziej ekonomicznie, ale też bezpieczniej. Dodatkowe korzyści wynikają z obniżenia zużycia eksploatacyjnego pojazdu, jego układu hamulcowego, ruchomych części silnika oraz układu przeniesienia napędu.

Czy szkolenia z jazdy defensywnej są przeznaczone dla początkujących?

Nie. Jazda defensywna to w rzeczywistości wachlarz wyrafinowanych technik prowadzenia samochodu w warunkach realnego ruchu drogowego. Stanowi ona równie ważny element profesjonalnego treningu kierowcy, jak kursy bezpiecznej jazdy prowadzone w Ośrodku Doskonalenia Techniki Jazdy i skutkuje co najmniej taką samą poprawą bezpieczeństwa jazdy (redukcją wypadkowości). Kierowca prowadzący w ten sposób samochód swoimi działaniami wyprzedza rozwój sytuacji na drodze i aktywnie unika ryzyka drogowego.