Szkolenie Jazdy Ekonomicznej

Nowoczesne konstrukcje silników umożliwiły opracowanie nowego, inteligentnego sposobu użytkowania samochodów. Ten optymalny sposób wykorzystania pojazdu nazwano ekojazdą.
Jazda ekonomiczna (ekojazda/ecodriving) to pojęcie oznaczające świadomą i kontrolowaną jazdę, przynoszącą wymierne korzyści w postaci oszczędności 5-20% paliwa, zmniejszenia kosztów eksploatacji pojazdu, redukcji emisji gazów cieplarnianych oraz zwiększenia bezpieczeństwa i komfortu. Wszystko to można uzyskać dzięki niewielkim nakładom finansowym, których zwrot zwykle następuje w ciągu 5-8 miesięcy.

Na czym polega jazda ekonomiczna?

Zgodnie z podstawowymi zasadami ekojazdy należy między innymi:

• – Utrzymywać stałą prędkość na jak najdłuższych odcinkach, jeśli pozwalają na to względy bezpieczeństwa.
    – Podczas jazdy z równomierną prędkością używać jak najwyższego biegu.
    – Nie używać biegu jałowego podczas dojeżdżania do skrzyżowania lub zatrzymywania się.
    – Przyspieszać dynamicznie, mocno wciskając pedał gazu.
    – Zmieniać bieg na wyższy tak szybko, jak tylko jest to możliwe.
    – Dbać o właściwy stan pojazdu, m.in. przez regularną kontrolę ciśnienia w oponach i prawidłowe serwisowanie.

Podczas kursu trenerzy Szkoły Bezpiecznej Jazdy Renault przekazują szczegółową wiedzę na temat jazdy ekonomicznej oraz sposobów jej stosowania w rzeczywistych sytuacjach drogowych. Po zakończonym szkoleniu uczestnik otrzymuje od trenera sugestie i wskazówki na temat tego, nad jakimi elementami swojej jazdy powinien dalej samodzielnie pracować. Szkolenia z ecodrivingu prowadzone przez Szkołę Bezpiecznej Jazdy Renault koncentrują się na technikach mających na celu obniżenie zużycia paliwa bez strat dla średniej prędkości jazdy.

Zajęcia praktyczne obejmują między innymi:

– poznanie charakterystyki stylu jazdy uczestników w ruchu drogowym,
– część teoretyczną z omówieniem zasad jazdy ekonomicznej,
– analizę zachowania i błędów uczestników kursu,
– jazdę ze wsparciem instruktora i użyciem zasad jazdy ekonomicznej.

Realizacja szkolenia samochodem uczestnika.

Czas trwania szkolenia: 2 godziny

Zainteresowane osoby prosimy o kontakt – prześlemy szczegółowe informacje.

Cena szkolenia: 750 zł brutto