Renault Megane E-Tech electric

Do floty Szkoły Bezpiecznej Jazdy Renault dołączyły dwa w 100% elektryczne Renault Megane E-Tech electric. Te kompaktowe auta high-tech posłużą uczestnikom szkoleń E-mobility. Celem kursu jest podniesienie świadomości kierowców w zakresie bezpiecznego, ekologicznego
i ekonomicznego użytkowania samochodów elektrycznych oraz hybrydowych, z optymalnym wykorzystaniem nowych technologii.

Renault Megane E-Tech electric to samochód o przestronnym wnętrzu i przemyślanej, podnoszącej komfort jazdy ergonomii, który jest zintegrowany zarówno z ekosystemem elektrycznym, jak i z cyfrowym ekosystemem użytkowników. Ten model wyposażony jest w zupełnie nowy, najwyższej klasy system multimedialny OpenR link z wbudowanymi usługami Google: Google Maps, Google Assistant i Google Play. Posiada także wszechstronne opcje ładowania oraz nowy, inteligentny system odzyskiwania energii. Zasięg Megane E-Tech electric wynosi do 450 km WLTP* (akumulator 60 kWh).

Szkolenie E-mobility, w których wykorzystywane będą nowe pojazdy, odbywa się w ruchu drogowym
i złożone jest z 3 modułów:

1. Moduł jazdy obserwowanej – instruktor obserwuje sposób jazdy uczestnika szkolenia.
2. Moduł teoretyczny – instruktor opowiada o optymalnym, bezpiecznym, ekonomicznym i ekologicznym użytkowaniu samochodów elektrycznych oraz hybrydowych.
3. Moduł jazdy podpowiadanej – instruktor na bieżąco podpowiada, zadaje pytania. Podnosi poziom wiedzy z ekonomicznego i efektywnego używania napędów, uczy zasad ekojazdy, jazdy defensywnej oraz świadomego użytkowania auta elektrycznego albo hybrydowego.

Po szkoleniu E-mobility kierowca wie, jak efektywnie jeździć samochodem elektrycznym, jak przygotować się do jazdy, jak odpowiednio wykorzystać zasięg baterii czy zmniejszyć jej zużycie podczas jazdy. A także jak optymalnie stosować tryby jazdy i rekuperację. Kurs obejmuje również uniwersalne elementy bezpiecznej i świadomej jazdy – wyjaśnia Adam Bernard, dyrektor Szkoły Bezpiecznej Jazdy Renault.

Flota Szkoły Bezpiecznej Jazdy Renault składa się z dziewięciu samochodów typu SUV, Renault Arkana E-Tech w wersji R.S. Line TCe 160 EDC z napędem hybrydowym, a obecnie powiększyła się o całkowicie bezemisyjne Renault Megane E-Tech electric. Pojazdy we flocie wymieniane są co roku.

Portfolio Szkoły Bezpiecznej Jazdy Renault obejmuje doskonalenie techniki jazdy zarówno dla firm, jak i dla klientów indywidualnych. Wśród oferowanych propozycji, oprócz szkolenia E-mobility, znajduje się między innymi chętnie wybierany dwuetapowy kurs bezpiecznej jazdy, nauka jazdy defensywnej czy ecodrivingu.

* Zasięg zgodnie z WLTP (Worldwide Harmonized Light vehicles Test Procedure), cykl znormalizowany: 57% jazda po mieście, 25% jazda podmiejska, 18% jazda autostradą.