Szkolenia Open

Szkolenia Open to otwarte kursy przeznaczone dla osób, które chcą prywatnie rozwinąć swoje umiejętności prowadzenia samochodu. Podczas tych szkoleń kierowcy uczą się prowadzić bardziej świadomie, zachowując większą rezerwę bezpieczeństwa, w wyniku czego spada ryzyko uczestniczenia przez nich w kolizjach oraz stres związany z uczestnictwem w ruchu drogowym. Jazda staje się przyjemnością.

Do celów szkoleniowych używane są Renault Megane – samochody w idealnym stanie technicznym, z niewielkimi przebiegami. Zaletą realizacji szkolenia na pojazdach Szkoły Bezpiecznej Jazdy Renault jest brak konieczności ponoszenia dodatkowych kosztów związanych z paliwem, ponadprzeciętnym zużyciem opon czy też uszkodzeniem lakieru przy ewentualnym kontakcie z pachołkami.

Zajęcia odbywają się w kilkunastoosobowych grupach. Przez cały czas trwania szkolenia w każdym pojeździe obecny jest trener oraz maksymalnie dwóch kursantów.

Czas trwania kursu: 5 godzin, w tym 4 godziny zajęć praktycznych na autodromie.
Harmonogram czasowy może różnić się w zależności od terminu, pory roku i wielkości grupy.

Po zakończonym szkoleniu każdy z uczestników otrzyma zaświadczenie oraz pamiątkowy certyfikat.

Zainteresowane osoby prosimy o kontakt – prześlemy Państwu szczegółowe informacje. Serdecznie zapraszamy!

Szkolenie Open I stopnia

Szkolenie Open I stopnia to szkolenie przeznaczone dla osób o dowolnym poziomie doświadczenia za kierownicą, które jednak nie brały jeszcze udziału w tego rodzaju kursie. Szkolenie I stopnia tworzy podstawy prawidłowej techniki jazdy i stanowi pierwszy krok w kierunku bezpiecznego, profesjonalnego prowadzenia samochodu.

Lista ćwiczeń wykonywanych podczas szkolenia I stopnia:

 • Prawidłowa pozycja za kierownicą – trenerzy omawiają, jak prawidłowo ustawić fotel, zagłówek, mocowanie pasów oraz kierownicę i jak posługiwać się kołem kierownicy w celu osiągnięcia maksymalnego bezpieczeństwa i kontroli nad pojazdem. Omawiamy także zasady przewożenia bagażu w samochodzie oraz prawidłową technikę mocowania fotelików dziecięcych.
 • Jazda slalomem na pierwszym biegu po płycie poślizgowej. Ćwiczenie to uczy prawidłowej pracy rąk na kierownicy i zapoznaje z podstawami prowadzenia pojazdu na śliskiej nawierzchni.
 • „Linia”, czyli ćwiczenie szybkiej pracy rąk na kierownicy. Podczas tego ćwiczenia uczestnicy muszą bardzo wydajnie kręcić kierownicą, co jest możliwe tylko przy prawidłowej technice wykonywania tej czynności, zademonstrowanej wcześniej przez trenerów.
 • Jazda po kręgu poślizgowym. Kursanci zapoznają się ze zjawiskami nadsterowności oraz podsterowności i uczą się je kontrolować. Trenerzy przekazują również kursantom wiedzę na temat sposobu działania systemu ESP, a uczestnicy mają możliwość doświadczyć ingerencji ESP w praktyce.
 • Jazda na trolejach. Troleje (specjalne wózki przymocowane do tylnej osi samochodu) symulują głębokie poślizgi pojazdu i uczą efektywnej pracy rąk na kole kierownicy.
 • Hamowanie z ABS na śliskiej nawierzchni. Nauka prawidłowego korzystania z systemu ABS podczas hamowania na wprost na płycie poślizgowej, na nawierzchni śliskiej, przyczepnej oraz jednostronnie na nawierzchni śliskiej. Porównywanie długości drogi hamowania przy różnych prędkościach.
 • Przejazd zakrętu ze zmieniającą się nawierzchnią uczy kursantów prawidłowej reakcji w razie napotkania nagłych zmian przyczepności drogi (np. najechanie na lód, zjechanie na pobocze i powrót na przyczepną nawierzchnię). Kursanci uczą się kontrolować pojawiające się wówczas uślizgi pojazdu.
 • Awaryjna zmiana pasa ruchu – ćwiczenie wykonywane na płycie poślizgowej. Osoby szkolone pod nadzorem trenera uczą się kontrolować poślizgi przedniej, tylnej i obu osi pojazdu powstające w trakcie i po manewrze awaryjnej zmiany pasa ruchu.
 • Próba sprawnościowa na czas – test wszystkich umiejętności nabytych w trakcie szkolenia.

Lista wykonywanych ćwiczeń może być modyfikowana w zależności od terminu, pory roku i wielkości grupy.

Termin najbliższego szkolenia I stopnia: prosimy o wybranie terminu w formularzu znajdującym się na dole strony.
Cena uczestnictwa w szkoleniu I stopnia: 649 zł brutto

Szkolenie Open II stopnia

Szkolenie Open II stopnia koncentruje się na doskonaleniu techniki wykonywania manewrów awaryjnych, a także uczy prawidłowego postępowania w złożonych sytuacjach drogowych. Uczestnictwo w szkoleniu na tym poziomie wymaga od kierowcy solidnych podstaw w zakresie techniki jazdy, dlatego zalecamy, aby w zajęciach II stopnia uczestniczyły osoby, które wcześniej ukończyły kurs na poziomie I stopnia.

Lista ćwiczeń wykonywanych na szkoleniu II stopnia:

 • Jazda slalomem na drugim biegu po płycie poślizgowej. Ćwiczenie wymusza prawidłową pracę rąk na kierownicy oraz zapoznaje kursantów z poślizgiem samochodu i technikami jego kontrolowania.
 • „Linia”, czyli doskonalenie szybkiej pracy rąk na kierownicy. Podczas tego ćwiczenia kursanci muszą bardzo wydajnie kręcić kierownicą, co jest możliwe tylko przy prawidłowej technice wykonywania tej czynności, zademonstrowanej wcześniej przez trenerów.
 • Jazda na trolejach. Troleje (specjalne wózki przymocowane do tylnej osi samochodu) symulują głębokie poślizgi pojazdu i uczą efektywnej pracy rąk na kole kierownicy.
 • Jazda po kręgu poślizgowym. Kursanci zapoznają się ze zjawiskami nadsterowności oraz podsterowności i uczą się je kontrolować. Trenerzy przekazują również kursantom wiedzę na temat sposobu działania systemu ESP, a uczestnicy mają możliwość doświadczyć ingerencji ESP w praktyce.
 • Hamowanie z ABS na śliskiej nawierzchni połączone z omijaniem przeszkody. Nauka prawidłowego korzystania z systemu ABS podczas hamowania połączonego z awaryjnym omijaniem przeszkody. Ćwiczenie wykonywane jest na płycie poślizgowej.
 • Hamowanie w zakręcie – ćwiczenie to, wykonywane na kręgu poślizgowym oraz otaczającej go płycie betonowej, uczy prawidłowego zachowania w razie konieczności przeprowadzenia hamowania awaryjnego na łuku drogi. Manewr jest wykonywany na nawierzchni śliskiej, przyczepnej oraz jedną stroną pojazdu na nawierzchni śliskiej (symulacja hamowania jedną stroną na poboczu).
 • Ósemka – ćwiczenie prawidłowego pokonywania sekwencji zakrętów o różnej nawierzchni. Ćwiczenie wykonywane jest częściowo na kręgu poślizgowym, a częściowo na nawierzchni o wysokiej przyczepności.
 • Asymetryczny slalom na płycie poślizgowej – kursanci poznają technikę pokonywania zakrętów o różnym stopniu trudności i kącie, na nawierzchni o niskiej przyczepności.
 • Pokonywanie sekwencji zakrętów przechodzących przez wzniesienie – ćwiczenie uczące kursanta płynności w pokonywaniu kilku następujących po sobie zakrętów ze znaczną różnicą poziomów i nawierzchnią o zmiennej przyczepności. Nauka dociążania osi pojazdu w celu poprawienia przyczepności i unikania pod- i nadsterowności.
 • Próba sprawnościowa na czas – test wszystkich umiejętności nabytych w trakcie szkolenia.

Lista wykonywanych ćwiczeń może być modyfikowana w zależności od terminu, pory roku i wielkości grupy.

Termin najbliższego szkolenia II stopnia: prosimy o wybranie terminu w formularzu znajdującym się poniżej
Cena uczestnictwa w szkoleniu II stopnia: 649 zł brutto

Formularz dla klienta indywidualnego:

Pola oznaczone * są obowiązkowe
Imię i Nazwisko * :
E-mail * :
Telefon kontaktowy * :
W jakich godzinach dzwonić? :
Wybierz rodzaj szkolenia:
Wybierz termin kursu:
Dodatkowe uwagi
* Oświadczam, że akceptuję warunki regulaminu oraz wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Renault Polska, zgodnie z ustawą z dnia 29.08.97 (Dz.U. Nr 133 poz. 833) o Ochronie Danych Osobowych.

Administratorem podanych przez Panią/Pana danych osobowych jest Inside spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Warszawie (01-476) przy ul. Generała Brygady Sylwestra Kaliskiego 57. Pani/Pana dane osobowe będą wykorzystywane w celu udzielenia odpowiedzi na Pani/Pana zapytania dotyczące umówienia się na kursy jazdy organizowane przez Szkołę Bezpiecznej Jazdy Renault. Ma Pani/Pan prawo żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia, przenoszenia danych lub ograniczenia ich przetwarzania oraz zgłoszenia sprzeciwu. Chce Pani/Pan uzyskać więcej informacji o tym jak Inside sp. z o.o. przetwarza Pani/Pana dane osobowe? [kliknij]