Jazda proaktywna (defensywna)

Jazda proaktywna to technika jazdy, której celem jest osiągnięcie najwyższego poziomu bezpieczeństwa na drodze. Środkami do tego służącymi są odpowiednie techniki obserwacji, inteligentne przewidywanie, a następnie uprzedzanie własnymi działaniami wydarzeń w ruchu drogowym. Dzięki temu pojazd zawsze porusza się z prędkością odpowiednią do warunków i zawsze jest wystarczająco oddalony od potencjalnych źródeł zagrożenia.

Kursy prowadzone w Szkole Bezpiecznej Jazdy Renault mają na celu przede wszystkim wykształcenie u kierowcy zdolności do prowadzenia skutecznych działań prewencyjnych, wyprzedzających. Stąd nazwa szkolenia – jazda proaktywna.

Celem kursu jest także nauczenie kierowcy, jak kontrolować prędkość i pozycję pojazdu w sposób w pełni świadomy, bezpieczny i odpowiedzialny. Inne tematy poruszane w trakcie szkoleń to: przepisy ruchu drogowego związane z bezpieczeństwem, bezpieczny odstęp od poprzedzającego pojazdu, płynność i adekwatna do warunków dynamika jazdy, taktyka jazdy, prawidłowa technika wyprzedzania, jazda w trudnych warunkach, procedury zachowania bezpieczeństwa w typowych sytuacjach drogowych i kultura jazdy.

Standardowe szkolenie odbywa się z wykorzystaniem samochodu klienta (istnieje także możliwość wynajęcia samochodu Szkoły Bezpiecznej Jazdy Renault). Kursant prowadzi pojazd w warunkach normalnego ruchu na drodze publicznej, a trener Szkoły Bezpiecznej Jazdy Renault na bieżąco przekazuje odpowiednie wskazówki. Szkolenie kończy się przekazaniem kursantowi szczegółowego arkusza z sugestiami, co powinien on zmienić w swojej technice jazdy.

W cenie szkolenia każdy z kursantów otrzyma podręcznik jazdy proaktywnej, opracowany przez Szkołę Bezpiecznej Jazdy Renault.

Szkolenie indywidualne

Szkolenie z jazdy proaktywnej (defensywnej) może mieć formę indywidualną lub grupową. Podczas szkolenia indywidualnego trener będzie do wyłącznej dyspozycji klienta. Termin uzgadniany jest indywidualnie.

Cena 2-godzinnego szkolenia indywidualnego: 599 zł brutto.

Zainteresowane osoby prosimy o kontakt – prześlemy Państwu szczegółowe informacje. Serdecznie zapraszamy!

Szkolenie grupowe

Cyklicznie organizujemy również szkolenia z jazdy proaktywnej (defensywnej) w formie grupowej. Kurs taki składa się z godzinnych warsztatów oraz 2-godzinnych zajęć praktycznych. W samochodzie Szkoły Bezpiecznej Jazdy Renault wraz z trenerem znajdować się będzie dwóch kursantów, którzy po godzinie jazdy zamienią się za kierownicą.

Termin najbliższego szkolenia: prosimy o wybranie terminu w formularzu znajdującym się poniżej.

Cena i szczegóły: prosimy o kontakt.

Pola oznaczone * są obowiązkowe
Imię i Nazwisko * :
E-mail * :
Telefon kontaktowy * :
W jakich godzinach dzwonić? :
Wybierz rodzaj szkolenia:
Wybierz termin kursu:

Dodatkowe uwagi
* Oświadczam, że akceptuję warunki regulaminu oraz wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Renault Polska, zgodnie z ustawą z dnia 29.08.97 (Dz.U. Nr 133 poz. 833) o Ochronie Danych Osobowych.

Administratorem podanych przez Panią/Pana danych osobowych jest Inside spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Warszawie (01-476) przy ul. Generała Brygady Sylwestra Kaliskiego 57. Pani/Pana dane osobowe będą wykorzystywane w celu udzielenia odpowiedzi na Pani/Pana zapytania dotyczące umówienia się na kursy jazdy organizowane przez Szkołę Bezpiecznej Jazdy Renault. Ma Pani/Pan prawo żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia, przenoszenia danych lub ograniczenia ich przetwarzania oraz zgłoszenia sprzeciwu. Chce Pani/Pan uzyskać więcej informacji o tym jak Inside sp. z o.o. przetwarza Pani/Pana dane osobowe? [kliknij]